logo yeni

calisanlar2 copy

DİYANET PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME KURALLARI YENİDEN BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

diyanetDiyanet İşleri Başkanlığında çalışan personelin görevde yükselme veya unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla yeniden Yönetmelik çıkarıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin hususlar  daha önce “Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” nde düzenlenirken, bu Yönetmelikte yer alaması gereken bazı düzenlemelere ise “Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nde yer verilmişti.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Yönetmelikle, Diyanet İşleri Başkanlığında görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamında yapılacak atamalara ilişkin usul ve esaslar tek Yönetmelikte toplanırken, usul ve esasların Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerine uygun hale getirilmesi de sağlanmış oldu.

Yürürlüğe giren Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre;

**Başkanlıkta görevde yükselme sınavıyla atama yapılacak kadrolar şunlar: şube müdürü, yayınevi satış müdürü, şef, musahhih, ayniyat saymanı ve teberrukat saymanı; eğitim uzmanı, din hizmetleri uzmanı, vakit hesaplama uzmanı, araştırmacı, sivil savunma uzmanı; çözümleyici; bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, memur, santral memuru, veznedar, daktilograf, ambar memuru, satın alma memuru, mutemet ve sekreter, şoför; teknisyen yardımcısı, hizmetli, aşçı, kaloriferci, dağıtıcı, bekçi.

**Diyanette unvan değişikliği suretiyle atama yapılacak kadrolar şunlar: avukat, mühendis, mimar, astronom, sosyolog, mütercim, programcı, istatistikçi, kütüphaneci, tekniker, biyolog, laborant, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, hemşire, grafiker, yönetmen, prodüktör, film yapımcısı, ses kayıtçısı, ışıkçı, montajcı, spiker, muhabir, kameraman, teknik ressam ve teknisyen.

Bugün yürürlüğe giren Yönetmelik metni için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.