logo yeni

calisanlar2 copy

ACİL DURUM VE AFET YÖNETİMİ MEZUNLARININ KADRO TALEBİ KARŞILANACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

afadAcil Yardım ve Afet Yönetimi alanında lisans mezunu olanların, eğitimlerine uygun kadrolarda görev yapmalarının sağlanması amacıyla herhangi bir çalışmanın olup olmadığına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada; Afet ve Acil Durum Müdürlüklerindeki "Enformasyon Memuru" kadrolarına görevde yükselme suretiyle atanmada aranan şartlar arasında "Acil Durum ve Afet Yönetimi” bölümü mezunu olmak şartına da yer verilmek suretiyle söz konusu bölüm mezunlarına işe alımlarda öncelik tanındığı ifade edildi.

Milletvekili Özcan YENİÇERİ, verdiği soru önergesinde, Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ’a; Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans mezunlarına unvan verilmesi ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans mezunlarının kendilerine ait bir kadrosu olmasının sağlanması adına yürütülmekte olan çalışma ve proje olup olmadığı ile mevcut ise bunların hangileri olduğunu ve ne aşamada olduğunu sormuştu.

Soru önergesine Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ tarafından verilen cevapta şöyle denildi: İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin 7. maddesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde bulunan Enformasyon Memuru kadrosu atanma şartlarında “Acil Durum ve Afet Yönetimi” bölümü mezunu olmak şartına yer verilerek anılan bölüm mezunlarına işe alımlarda öncelik tanınmış olup, 2015 yılı Şubat ayı itibariyle söz konusu bölüm mezunları için yürütülmekte olan başka bir çalışma bulunmamaktadır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.