logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVDE YÜKSELME SINAVINDAN BİR DEFALIĞINA MUAF TUTULAN GÖREVLER

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme3Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarındaki bazı “müdür” unvanlı kadrolara, bir defalığına görevde yükselme sınavı uygulanmadan atama yapılacak.

Meclis Genel Kurulunda görüşülmekte olan torba Kanun Teklifine, önergeyle eklenen ve kabul edilen bir maddenin fıkrası, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarında görevde yükselme kapsamında atama yapılan müdür kadrolarından bazılarına, bir defalığına sınavsız atama yapılmasını öngörüyor.

Yapılan yasal düzenlemeye göre, Kanunun yürürlüğe gireceği tarihten itibaren, Gençlik Merkezi Müdürü ve Yurt Müdürü kadrolarının her birine sadece bir defa olmak üzere görevde yükselme uygulamaları dışında atama yapılacak. Bu kadrolara, görevde yükselme sınavına tabi olmaksızın, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen hizmet süresi ve eğitim şartını taşıyanlar arasından atama yapılabilecek.

Öte yandan, özel Yönetmelikle görevde yükselme uygulaması kapsamı dışında tutulmuş olan "Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü" kadrolarına da, bir defaya mahsus olmak üzere,  657 sayılı Devlet Memurları Kanununda öngörülen hizmet süresi ve eğitim şartını taşıyanlar arasından atama yapılabilecek.

Bu şekilde atama yapılması, söz konusu unvanlardaki her bir kadroya sadece bir defa yapılacak. Söz konusu görevlere bu şekilde atananlardan boşalacak kadrolara yapılacak atamalar ise genel düzenleme usullerine göre olacak.

Söz konusu düzenleme

"MADDE 21- 638 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

GEÇİCİ MADDE 13- …

(3) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü ve Yurt Müdürü kadrolarına, her bir kadro için bir defaya mahsus olmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun hizmet süreleri ve eğitime ilişkin şartları taşıyanlar arasından atama yapılır."

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.