logo yeni

calisanlar2 copy

ÜÇÜNCÜ KEZ SONUCU DEĞİŞEN GÖREVDE YÜKSELME SINAVI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 6Türk Haber Sen PTT A.Ş. bünyesinde çalışmakta olan personel için açılan başdağıtıcı görevde yükselme sınavına ilişkin başarı listesinin üçüncü kez değiştiğini belirterek Başbakanlığa sınav soru ve cevaplarının açıklanması amacıyla başvurdu.

Sendikadan yapılan açıklamada, 07.02.2015 tarihinde Selçuk Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen görevde yükselme sınavının sonuçlarının üçüncü kez değişmesinin sınav soru ve cevaplarının açıklanmasını elzem hale getirdiği belirtildi. Başvuruda, Görevde Yükselme sınav sonuçlarının 12.02.2015 tarihinde ik.ptt.gov.tr adresinde açıklandığı, ancak gelen şikayetler üzerine açıklanan sonuçların yanlış değerlendirildiğinin tespit edildiği belirtilerek yayınlanan listenin aynı gün siteden kaldırıldığı, bir hafta sonra asıl kazananlar listesinde değişiklik yapılarak hazırlanan yeni bir liste yayınlandığı; ancak 12.03.2015 tarihinde yeni değişikliklerin olduğu üçüncü bir liste hazırlandığı ve bu listenin PTT A.Ş'ne ait sitede dahi yayınlanmayarak, anılan kuruma bağlı ilgili birimlere yazı ekinde gönderildiği iddia edildi.

Sendika tarafından bu sebeple Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kuruluna başvuruda bulunularak, Başdağıtıcı görevde yükselme sınav soru ve cevaplarının açıklanması yönünde karar verilmesi talep edildi.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.