logo yeni

calisanlar2 copy

DHMİ PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME KURALLARINDA DEĞİŞİKLİK OLDU

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

yurtdisi4Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memurlar ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esaslar yeniden belirlendi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren “Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”, görevde yükselmeye tabi kadro ve pozisyonlara atama konusunda yeni düzenlemeler de getiriyor.

Yönetmelikte yer alan düzenlemelerden bazıları şöyle:

-Görevde yükselme suretiyle atanabilmek için, diğer şartların yanı en az üç yıl Kuruluşta çalışmış olmak gerekecek.

-Merkez ve taşra teşkilatında Şube Müdürü kadrolarına (bazı müdürlükler hariç) atanabilmek için belirli görevlerde en az iki yıl fiilen çalışmış olmak gerekecek.

-Uzman pozisyonuna atanabilmek için, kamu kurum ve kuruluşlarında en az beş yıl çalışmış olmak ve bu sürenin en az iki yılını fiilen ARFF Memuru, Apron Memuru, Bilgisayar İşletmeni, Hemşire, Memur, Sağlık Memuru, Teknisyen, Teknik Ressam, Tekniker, Topograf, Uzman Yardımcısı, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Veznedar pozisyonlarında geçirmiş olmak gerekecek.

-Muhasebeci pozisyonuna atanabilmek için, kamu kurum ve kuruluşlarında en az beş yıl çalışmış olmak ve bu sürenin en az iki yılını fiilen Bilgisayar İşletmeni, Memur, Uzman Yardımcısı, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Veznedar pozisyonlarında geçirmiş olmak gerekecek.

-Uzman Yardımcısı pozisyonuna atanabilmek için, kamu kurum ve kuruluşlarında en az beş yıl çalışmış olmak ve bu sürenin en az iki yılını fiilen ARFF Memuru, Apron Memuru, Bilgisayar İşletmeni, Hemşire, Memur, Sağlık Memuru, Teknisyen, Teknik Ressam, Tekniker, Topograf, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Veznedar pozisyonlarında geçirmiş olmak,

-Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni veya Bilgisayar İşletmeni pozisyonuna atanabilmek için, kamu kurum ve kuruluşlarında en az beş yıl hizmeti bulunmak gerekecek.

-Memur, Apron Memuru, Köprü Operatörü pozisyonlarına atanabilmek için, Köprü Operatörü ve Apron Memuru olarak atanabilmek için, Genel Müdürlük tarafından verilen ilgili hizmet içi mesleki kursu başarı ile tamamlamak ve kamu kurum ve kuruluşlarında en az beş yıl hizmeti bulunmak gerekecek.

-Teknisyen Yardımcısı pozisyonuna atanabilmek için, kamu kurum ve kuruluşlarında en az üç yıl hizmeti bulunmak gerekecek. ,

-Unvan değişikliği sınavına katılacaklarda, katılacaklarda, Genel Müdürlükte veya öğrenim durumlarıyla ilgili olmayan görevlerde belirli bir süre hizmet yapmış olma şartı aranmayacak.

Yönetmelik için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.