logo yeni

calisanlar2 copy

YURTKUR GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİ İÇİN DAVA AÇILDI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

adaletTürk Eğitim-Sen, Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü  Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği yönetmeliğinin bazı maddelerinin iptali için dava açtığını bildirdi.

Sendikadan yapılan açıklamada, “29.11.2014 Tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren; Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü  Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği yayımlanmıştır. Yayımlanan yönetmelikte yer alan, Görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak şartlar başlıklı 6/3-a-2, 6/3-b-2, 6/3-c-2, 6/3-d-2, 6/3-e-2 maddelerinin, Yönetmeliğin 9. Maddesinde yer alan “sözlü sınavda” ibaresinin, Yönetmeliğin 10/4. Maddesinde yer alan “sadece biri” ibaresinin, Yönetmeliğin 11/1. Maddesinde yer alan “uygun görülen zamanlarda, Sınav Kurulunca belirlenen ve duyuruda yer verilen konulardan yapılır” ibarelerinin, Yönetmeliğin sözlü sınav başlıklı 12. Maddesinin, Yönetmeliğin 17/3-b maddesinde “altı aylık süreyi aşmamak üzere” ibaresinin, Yönetmeliğin 19. Maddesinde sendika temsilcisine yer verilmemesi yönünde tesis edilen eksik düzenlemenin yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali için Danıştay nezdinde dava açılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Şube Müdürü, Yurt Müdürü ve Kuruluş Müdürü kadrolarına yapılacak atamalar için sözlü sınavın iptal edilmesi istenirken, iptali istenen diğer hususlar için dava dilekçesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.