logo yeni

MALİYEDE BAZI UZMANLARIN ÜST GÖREVLERE YÜKSELMESİ EMSALLERİNE GÖRE DAHA ZOR

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

maliyeMaliye Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına ait bazı unvanlardaki görevlere yükselmede aranan şartlar, Defterdarlık Uzmanları için emsallerine göre daha ağır belirlenmiş.

“Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Atama Yönetmeliği”, Maliye Bakanlığında bazı unvanlara atanmada aranacak şartlar arasında, bazı unvanlarda belli bir süre çalışmış olma şartına da yer vermiştir. Ancak bazı unvanlarda belli bir süre çalışmış olma şartı getirilirken, Defterdarlık Uzmanı olarak geçirilmesi gereken süre şartı diğer unvanlarda geçirilmesi gereken süre şartlarına göre farklı düzenlemiştir.

Örneğin, üst görevlere yükselebilmek için gerekli diğer koşulları taşıyor olmaları kaydıyla, “Defterdarlık Uzmanı” unvanlı kadroda 5 yıl çalışmadan Müdür olunamazken, “Uzman” unvanlı kadrolarda 2 yıl çalışmış olanlar ise Müdür kadrosuna atanabiliyor.

Yönetmelikte yer alan düzenlemeye göre;

**Defterdar Yardımcısı unvanlı kadrolara;

-Bilgi İşlem Merkezi Müdürü, Şube Müdürü, Muhakemat Müdürü, Muhasebe Müdürü, Saymanlık Müdürü, Malmüdürü, Milli Emlak Müdürü, Emlak Müdürü, Maliye Kursu Müdürü veya Personel Müdürü unvanlı kadrolarda en az 2 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

-Defterdarlık Uzmanı unvanlı kadroda en az 8 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

**Şube Müdürü, Milli Emlak Müdürü, Emlak Müdürü ve Personel Müdürü unvanlı kadrolara;

-Muhakemat Müdür Yardımcısı, Saymanlık Müdür Yardımcısı, Milli Emlak Müdür Yardımcısı, Emlak Müdür Yardımcısı, Maliye Kursu Müdür Yardımcısı ve Personel Müdür Yardımcısı ile Uzman, Eğitim Uzmanı unvanlı kadrolarda en az 2 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

-Defterdarlık Uzmanı unvanlı kadroda en az 5 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

**Muhasebe Müdürü, Saymanlık Müdürü ve Malmüdürü unvanlı kadrolara;

-Muhakemat Müdür Yardımcısı, Saymanlık Müdür Yardımcısı, Milli Emlak Müdür Yardımcısı, Emlak Müdür Yardımcısı, Maliye Kursu Müdür Yardımcısı ve Personel Müdür Yardımcısı ile Uzman ve Eğitim Uzmanı unvanlı kadrolarda en az 2 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

-Defterdarlık Uzmanı unvanlı kadroda en az 5 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

**Saymanlık Müdür Yardımcısı, Milli Emlak Müdür Yardımcısı, Emlak Müdür Yardımcısı ve Personel Müdür Yardımcısı unvanlı kadrolara;

-Uzman, Araştırmacı, Raportör, Şef veya Çözümleyici unvanlı kadrolarda en az 2 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

-Defterdarlık Uzmanı unvanlı kadroda en az 2 yıl çalışmış olanlar atanabiliyor.

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.