logo yeni

calisanlar2 copy

DANIŞTAY PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME USULÜNDE DEĞİŞİKLİKLER OLDU

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde-yukselmeDanıştay Başkanlığında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelin bazı görevlere görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen Yönetmelik yeniden düzenlendi.

Bugün yürürlüğe konulan Yönetmelikle, Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin görevde yükselmeye ilişkin genel Yönetmeliğe uygunluğu sağlanırken, görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin yeni düzenlemelere de yer verildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan “Danıştay Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nde yer alan düzenlemelerden bazıları şöyle:

**Disiplin cezası almamış olma

Danıştay Başkanlığında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına başvurabilmek için son üç yıl içerisinde aylıktan kesme ve üstü disiplin cezası almamış olmak gerekecek.

**Yazı İşleri Müdürü, Yayın İşleri Müdürü, Personel ve Eğitim Müdürü, Kütüphane Müdürü, İdari İşler Müdürü ve Arşiv Müdürü kadrolarına atanma

En az 2 yılı Danıştayda olmak kaydıyla; Danıştay, bölge idare, idare ve vergi mahkemelerinde 3 yıl şef kadrosunda veya 5 yıl ayniyat saymanı kadrosunda ya da zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve bilgisayar işletmeni kadrolarından herhangi birinde toplam 8 yıl süreyle hizmeti olanlar da sayılan unvanlar için görevde yükselme sınavına girebilecek.

Bu şart daha önce; en az 2 yılı Danıştay'da olmak kaydıyla, Danıştay, bölge idare, idare ve vergi mahkemelerinde 3 yılı şef kadrosunda ya da 5 yılı ayniyat saymanı kadrosunda geçmek üzere toplam 15 yıl hizmeti olmak şeklinde uygulanmaktaydı.

**Şef kadrosuna atanma

En az 2 yılı Danıştayda olmak kaydıyla; Danıştay, bölge idare, idare ve vergi mahkemelerinde 3 yıl ayniyat saymanı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmeni ya da zabıt kâtibi kadrolarından birinde olmak üzere toplam 5 yıl hizmeti olanlar da sayılan unvanlar için görevde yükselme sınavına girebilecek.

Bu şart daha önce; en az 2 yılı Danıştay'da olmak kaydıyla, Danıştay, bölge idare, idare ve vergi mahkemelerinde 3 yıl veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmeni veya zabıt katibi kadrolarında olmak üzere toplam 10 yıl çalışmış şeklinde uygulanmaktaydı.

Yönetmelik metni için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.