logo yeni

SGK YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ İLE YENİ ATANAN PERSONELİN GÖREVDE YÜKSELMESİNE SINIR GETİRDİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

sgkResmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği şartlarında düzenlemelere gidildi.

Yeni personel sınava giremeyecek

Yapılan düzenlemelere göre, şube müdürü, sosyal güvenlik merkezi müdürü, sosyal güvenlik merkezi müdür yardımcısı, uzman, şef, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile memur kadrolarına görevde yükselme suretiyle atanabilmek için hizmet süresinin en az 6 ayının, kurumda geçirilmiş olması şartı getirildi.

Çözümleyici görevde yükselme şartları

Yine yapılan değişiklik ile çözümleyici kadrosuna atanabilmek için, fakülte veya en az dört yıllık yüksekokul mezunu olmak ve mühendis, istatistikçi veya programcı kadrolarında en az iki yıl fiilen görev yapmış olmak ve bu sürenin en az altı ayını Kurumda geçirmiş olmak şartları getirildi.

Sözlü sınav şartı düzenlendi

Yönetmelikte yer alan sözlü sınav şartı da, genel yönetmelikte yapılan değişiklik ve yargı kararları gereğince yazılı ve sözlü sınavların aritmetik ortalaması şartıyla değiştirildi.

Ayrıca Kurumda bulunan aktüer ve grafiker kadrosuna unvan değişikliği yoluyla atanmak için gerekli şartlar da düzenlendi.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.