logo yeni

BAZI KURUM KADROLARI GÖREVDE YÜKSELMEYE BAZILARI DA İLK DEFA ATAMAYA UYGUN HALE GETİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

personel21Kamu kurum ve kuruluşlarından bazılarına ait dolu kadrolarda derece değişikliği, boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişikliği yapıldı. 

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı ile; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü,  Gelir İdaresi Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne ait çeşitli birimlerdeki dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapıldı.

Dolu kadrolarda yapılan derece değişikliği dışında bazı önemli boş kadro değişiklikleri şöyle:

-15 adet Afet ve acil durum yönetim uzman yardımcısı kadrosu ilk defa atanmaya uygun şekilde ihdas edildi.

-Gelir İdaresi Başkanlığında 1100 adet gelir uzmanı kadrosunun derecesi gelir uzmanlığına atanacaklar için 7 inci dereceye çekildi.

-Gelir İdaresi Başkanlığında 400 adet veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu ilk defa atanacaklar için uygun hale getirildi.

-İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında  çok sayıda bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, mühendis ve mimar kadroları görevde yükselme ile atanılacak şekilde değiştirildi. 

Dolu ve boş kadro değişiklikleri için tıklayınız… 

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı: 

28/2/2014 TARİHLİ VE 2014/6048 SAYILI KARARNAMENİN EKİ KARAR

MADDE 1– (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2– (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3– (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür. 

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.