logo yeni

SİVİL YHS’LER İÇİN BU YIL GÖREVDE YÜKSELME YOK

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde-yukselme8657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olan ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak çalışan sivil memurların bazı haksızlıklara maruz kaldığı iddiasından hareketle verilen soru önergesi cevaplandırıldı.

Milletvekili Mehmet Ali EDİBOĞLU, verdiği soru önergesiyle Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ ‘dan özetle şu hususlara cevap verilmesini istemişti:

-Bakanlığınız bünyesinde sivil memur olarak görev yapan bazı personelin Tekniker unvanlı olmalarına rağmen, Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalıştırıldıkları iddiaları doğru mudur?

-Bakanlığınız bünyesinde Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapanların görevde yükselmesini sağlamak için 2013 yılı bitmeden Görevde Yükselme Sınavı açmayı düşünüyor musunuz?

Soru önergesine Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ imzalı yazı ile verilen cevapta şöyle denildi:

“Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’nın hademe, aşçı, garson, kaloriferci vb. kadroları yardımcı hizmetler sınıfında yer almaktadır. Bu kadrolar için açıktan memur alım sınavlarına esas olmak üzere yapılan duyurularda, genel ve özel şartların yanında hizmet sınıfı ve öğrenim durumuna ilişkin nitelikler de açıkça belirtilmektedir. Memur aday adayları, duyuruda belirtilen sınıf ve öğrenime ilişkin hususlar çerçevesinde müracaat etmektedir.

MSB’ce, 2013 yılında görevde yükselme eğitimi verilmiş ve sınavı açılmış, söz konusu eğitim ve sınava katılmak için Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında Görevli Devlet Memurlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde öngörülen şartları taşıyan yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan memurlar da müracaat etmiştir.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.