logo yeni

2013 MEB TAŞRA TEŞKİLATI ŞUBE MÜDÜRÜ GÖREVDE YÜKSELME SINAVI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mebMilli Eğitim Bakanlığı oldukça uzun bir aradan sonra nihayet görevde yükselme sınavı ilanını duyurdu. Ancak ilanı yapılan görevde yükselme sınavı sadece taşrada yer alan şube müdürlüğü kadrolarını kapsıyor olacak.

Bakanlık yaptığı açıklamada “Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda taşra teşkilatı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri için 1709 şube müdürü kadrosuna sınavla atama yapılacağını belirtti. 

Şube müdürlüğü için görevde yükselme sınavı, yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilirken, yazılı sınav Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek ve 29 Aralık 2013 tarihinde yapılacak. Sınav 1 inci derece 1709 şube müdürü kadrosu için yapılacak.

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında bulunan kadrolardan şef unvanı için 14.11.2009,memur unvanı için 18.04.2010, döner sermaye saymanı unvanı için 04.11.2007 ve mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen unvanları için ise 16.03.2008 tarihinde görevde yükselme sınavı yapmıştı.

Taşra teşkilatı şube müdürlüğü görevde yükselme yazılı sınavı ile ilgili ayrıntılar için tıklayınız.

memurunyeri


Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.