logo yeni

BU KADROYA ATANMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

 “Eğitim Uzmanı” kadrolarına atanmak için artık görevde yükselme ve unvan değiştirme koşullarını yerine getirme şartı aranmayacak.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte yapılan ve 07.09.2012 tarihinde yürürlüğe giren değişiklikle, Millî Eğitim Bakanlığında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil kadrolardan eğitim uzmanı kadrolarına yapılacak atamalarda, söz konusu Yönetmelik hükümlerinin uygulanmayacağı öngörülmüştür.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin amacı, liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak, Devlet memurları ile kamu iktisadi teşebbüslerinde görev yapan sözleşmeli personelin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Görevde yükselme ve unvan değişikliklerinde personel arasında kayırmacılığı önlemek amacı taşıyan bu Yönetmelik, ancak tüm kamu personeline uygulandığında bir anlam ifade edecek iken, bu Yönetmelikten istisna tutulan unvan ve görevler zaman içerisinde maalesef artmaktadır. Yapılan değişiklikle bu istisna unvanlara “Eğitim Uzmanı” da eklenmiştir.

Bu düzenleme ile, Millî Eğitim Bakanlığı'nda eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil kadrolardan eğitim uzmanı kadrolarına, idare tarafından istenilen ve tercih edilen kişilerin atanmasının yolu açılmıştır. Umarız bu düzenleme yapılırken, öğretim yılının başlaması öncesinde öğretmenlerimizin motivasyonunun ne yönde etkileneceği de düşünülmüştür.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.