logo yeni

calisanlar2 copy

YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİNE TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği geri çekilmezse 6 Mart tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı önünde büyük bir eylem yapacaklarını duyurdu.

Yönetmelik yargıya taşınacak

Basın açıklamasında, Türk Eğitim-Sen olarak yeni yayımlanan ve hakkaniyet, liyakat ilkelerini yerle yeksan eden, torpilli atamalara vize veren, alın teri dökmeyen insanların yönetici olarak atanmalarını sağlayan yeni yönetmeliğin yargıya taşınacağı belirtildi.

Ucube yönetmelik

Açıklamada yeni yönetmelik ucube, içi boş, uygulamadan uzak, teknik hatalarla dolu ve kazanılmış hakların kaybedilmesine neden olan bir düzenleme olarak değerlendirilirken, yönetmelik ile okullara işi bilenlerin yerine, araya adam koyanların, arkasına siyasi rüzgarı alanların, hak dilenenlerin atanmasının önünün açıldığı ifade edildi. Ayrıca yönetmeliğin suiistimallerin yaşanmasına, ahbap-çavuş ilişkilerinin hız kazanmasına, siyasetin gölgesinin eğitimcilerin üzerinde olmasına yol açacağı belirtildi.

Basın açıklamasının devamı:

“Tüm uyarılarımızı göz ardı eden, eleştirilerimize kulak tıkayan Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’yı bu kez aklı selim davranmaya, bir kez daha düşünmeye, yaptığı yanlıştan geri dönmeye, yanındaki iş bilmez bürokratları yerine, eğitimcilerin sesine kulak vermeye davet ediyoruz. Aksi takdirde, beceriksiz, eğitimi çıkmaza sokan, eğitim ile torpil adının yan yana anılmasına neden olan bürokratların eseri olan bu yönetmelik geri çekilmezse, TÜRK EĞİTİM-SEN OLARAK, 06 MART 2013 TARİHİNDE BÜYÜK BİR PROTESTO EYLEMİ YAPACAĞIZ.

 Türkiye’nin dört bir yanından tüm şube yöneticilerimiz, şube yönetim kurulu üyelerimiz, il temsilcilerimiz, yönetici adaylarımız, eğitimcilerimiz; 6 MART’TA MEB ÖNÜNDE, BAKANLIĞI, BU UCUBE YÖNETMELİĞİ HAZIRLAYANLARI VE BU YÖNETMELİĞE ONAY VEREN MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI’YI PROTESTO EDECEKTİR. Yüzlerce eğitimci tek ses, tek yürek olacak ve eğitim tarihinde kapkara bir sayfa açan Bakanlığı yerden yere vuracaktır. 6 Mart tarihindeki büyük eylem öncesinde de tüm şubelerimiz ve il temsilciliklerimiz, illerinde basın açıklamaları yaparak, konuyu kamuoyu gündemine taşıyacaktır. Bu süreçte yaşanacak tüm olumsuzlukların müsebbibi ise Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı olacaktır. Türk Eğitim-Sen olarak Sayın Bakana naçizane tavsiyemiz; eğitimcileri karşısına almak yerine, yönetmeliği bir kez daha sağduyuyla incelemesi ve ne kadar rezil bir yönetmeliğe imza attığını fark ederek, yönetmeliği geri çekmesidir.

Buradan Bakan Avcı’yı uyarıyoruz: Bu yönetmelik geri geçilmediği sürece, MEB, büyük vebal altında kalacak ve başınız çok ağrıyacaktır. Bakanlık tüm mesaisini açılacak davalara harcamak zorunda kalacak, eğitim-öğretim aksayacaktır. Açılacak davalar birbirini izleyecek ve sendikamız, bu yönetmeliği eğitimcilerin başına bela edenlerin kâbusu olacaktır. SİYASETİN EĞİTİME GÖLGE DÜŞÜRMESİNE, İDEOLOJİK YAKLAŞIMLARIN VE MAKAM, MEVKİ İÇİN EĞİLİP, BÜKÜLENLERİN EĞİTİM ÜZERİNDE ETKİ KURMASINA, TORPİL KELİMESİNİN EĞİTİM İLE İÇ İÇE GEÇMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYİZ.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.