logo yeni

GÖREVDE YÜKSELME SORULARI VE CEVAPLARI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik gereğince, liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, Devlet memurları ile 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamındaki kamu iktisadî teşebbüslerinde görev yapan sözleşmeli personelin görevde yükselme ve unvan değişiklikleri sınavla yapılmaktadır.

ÖSYM Başkanlığına, Milli Eğitim Bakanlığına, TODAİE Genel Müdürlüğüne veya yükseköğretim kurumlarından birine yaptırılan görevde yükselme sınavlarına hazırlanacak kamu personeli için geçmişte çıkan sorulara erişerek bilgi sahibi olmak, sınavlara hazırlanmalarında önemli bir katkı sağlayacaktır.

Bu anlamda, görevde yükselme ya da unvan değişikliği yapmayı planlayan kamu personeline yardımcı olabilmek adına, geçmişte çıkan görevde yükselme ya da unvan değişikliği sınav sorularına kolaylıkla erişmenizi sağlayacak bir sayfa hazırladık.

İlgili sayfamıza sitemizin üst menüsündeki memur kısmı içinde yer alan görevde yükselme kısmından veya buraya tıklayarak  ulaşabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.