logo yeni

EŞİTLİĞE AYKIRI GÖREVDE YÜKSELMEYE İZİN VERİLMEDİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

Bazı unvanlara, görevde yükselme ve unvan değişikliği eğitim ve sınavına tabi tutulmadan atanmaya imkan tanıyan Yönetmelik düzenlemesinin yürütülmesi durduruldu.

Danıştay 5. Dairesi Başkanlığı 02.10.2012 tarihli ve E:2012/4736 sayılı Kararıyla, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğin 2 nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen ibarelerin yürütülmesini durdurdu.

27.03.2012 tarihi Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 1 inci maddesi ile, söz konusu Genel Yönetmeliğin 2 nci maddesinin ikinci fıkrasının;

( e) bendine “, Sosyal Güvenlik Kurumunda sosyal güvenlik merkezi müdürü kadroları, Spor Genel Müdürlüğünde gençlik merkezi müdürü kadroları, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde yurt müdürü kadroları”,

(g) bendine “, ilçe müdürü kadrolarına,”

ibareleri eklenmişti.

Bu düzenleme ile;

-Sosyal Güvenlik Kurumunda sosyal güvenlik merkezi müdürü kadrolarına,

-Spor Genel Müdürlüğünde gençlik merkezi müdürü kadrolarına,

-Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde yurt müdürü kadrolarına,

-İlçe müdürü kadrolarına

yapılacak atamalarda Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerinin uygulanmaması sağlanmıştı.

Danıştay 5. Dairesinin “yürütmenin durdurulması kararı” ile, bu unvanlara atanabilmek için yeniden söz konusu Yönetmelik hükümlerine göre eğitim ve sınava girilecek.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.