logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE YÜKSELEN HEMŞİRENİN MAAŞI NE KADAR ARTIYOR?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

hemsireHemşire unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, görevde yükselme suretiyle Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Şube Müdürü unvanlı kadrolara atandıklarında, maaşları da artmaktadır.

Hemşire, şube müdürlüğüne nasıl atanır?

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait şube müdürü kadrolarına hemşirelerin atanabilmesi (daha önce şube müdürü, dengi veya üstü görevlerde bulunmamışlarsa), görevde yükselme sınavına girerek başarılı olmaları halinde mümkün olabilmektedir.

Şube müdürlüğüne görevde yükselme suretiyle atanabilmesi için, hemşirenin;

**En az fakülte veya dört yıllık yükseköğrenim mezunu olması (18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar dahil)

**Kurumların özel yönetmeliklerinde aranan, kurumda ve/veya belli bir unvanda hizmet süresi ve toplam hizmet süresi şartlarını taşıması,

**Yapılacak görevde yükselme sınavının yazılı ve sözlü aşamalarında başarılı olması ve başarı sıralaması bakımından duyurulan kadro sayısına göre atanabilecek seviyede olması

gerekir.

Şube müdürü kadrosuna atanan hemşirenin maaşı

Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil Hemşire kadrosunda mesleki lisansiyer olarak görev yaparken, görevde yükselme suretiyle ilk dört derecedeki Şube Müdürü kadrosuna atananlar, daha yüksek olan Hemşire ek göstergesinden kazanılmış hak aylık seviyeleri itibariyle yararlanmaya devam ederler.

Öte yandan, Şube Müdürü kadrosuna atanan hemşire; şube müdürü kadro unvanı için belirlenen zam ve tazminatlar ile ek ödemenin yanı sıra hemşire unvanı için geçerli olan ek göstergeden (örneğin 1. derecede 3000 ek gösterge) yararlanacağından, aylık maaş miktarları ek göstergesi 2200 olan şube müdürlerine göre daha yüksek olmaktadır.

2017 yılının ikinci yarısı için geçerli olan katsayılardan hareketle konuyu değerlendirdiğimizde, Şube Müdürü olan Hemşire (mesleki lisansiyer) maaşı şöyle olmaktadır (1/4’te, 25 yıl hizmet  ve %15 gelir vergisi diliminde):

Unvan

D/K

Hizmet Yılı

Aylık Net Maaş

Hemşire

1/4

25 yıl ve üzeri

3.614 TL

Şube Müdürü

1/4

25 yıl ve üzeri

4.444 TL

Şube Müdürü (Hemşire)

1/4

25 yıl ve üzeri

4.502 TL

Not:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Çalışılan kurum, yer ve bölgeden kaynaklı ek ve ilave ödemeler dikkate alınmamıştır.

-Döner sermaye ödemesi, net ek ödeme tutarı kadar olmak üzere, net maaşa dahil edilmiştir.

-BES kesintisi, sendika aidat ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.