logo yeni

calisanlar2 copy

GÖREVDE YÜKSELME ANAYASA TESTLERİMİZİ GÜNCELLEDİK

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 11982 Anayasasında bazı değişiklikler yapılmasına ilişkin Kanun 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan halkoylaması ile kabul edildi ve halkoylaması sonuçlarına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 27/4/2017 tarihli ve 663 kararının aynı gün Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanması ile, Anayasada yapılan değişikliklerinin bazıları yürürlüğe girmiş oldu.

Halkoylamasında kabul edilen Anayasa değişikliklerinin 27 Nisan 2017 tarihinde yürürlüğe girmeyen hükümlerinden;

**bazıları, birlikte yapılacak ilk milletvekili genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin takvimin başlayacağı tarihte yürürlüğe girecek.

**bazıları, birlikte yapılacak ilk milletvekili genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonucunda Cumhurbaşkanının göreve başlayacağı tarihte yürürlüğe girecek.

Görevde yükselme Anayasa testlerimizi güncelledik

Sitemizin “Görevde Yükselme Deneme Sınavları” bölümünde yer alan Anayasa testlerini,  16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Halkoylamasında kabul edilen Anayasa değişikliklerine ilişkin Kanunun, 27 Nisan 2017 tarihinde yürürlüğe giren hükümlerine uygun olarak güncelledik.

Anayasada yapılan ve henüz yürürlüğe girmeyen değişiklikler ilişkin görevde yükselme soruları ise, söz konusu hükümler yürürlüğe girdikten sonra güncellenecektir.

Görevde yükselme deneme sınavları için tıklayınız ...

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.