logo yeni

calisanlar2 copy

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇIYOR

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselmeCeza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan bazı kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açıyor.

Genel Müdürlük taşra teşkilatında boş bulunan idare memuru, şef, sayman, öğretmen, sosyolog, mühendis, teknisyen ve sağlık memuru kadroları için görevde yükselme sınavı açıyor. Sınav ile 75 idare memuru, 20 şef, 25 sayman ataması yapılması planlanırken, bazı kadrolar için de unvan değişikliği sınavı açılacak.

Buna göre, unvan değişikliği sınavı ile 40 öğretmen, 40 sosyolog, 20 sağlık memuru; 5 gıda mühendisi, 3 makine mühendisi, 3 ziraat mühendisi, 2 orman endüstri mühendisi, 2 çevre mühendisi, 2 elektrik elektronik mühendisi, 1 tekstil mühendisi olmak üzere toplam 18 mühendis; 40 bilgisayar teknisyeni, 20 elektrik teknisyeni, 15 mobilya teknisyeni, 15 gıda teknisyeni, 10 inşaat teknisyeni, 10 ziraat teknisyeni, 10 makine teknisyeni olmak üzere toplam 120 teknisyen alımı yapılacak.

Sınav 13 Ağustos 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara'da yapılacak. Başvurular 18/07/2016 – 24/07/2016tarihleri arasında www.meb.gov.tr adresinden yapılacak.

Adaylar açılan sınavlardan sadece birini tercih etmek suretiyle başvuru yapabilecektir. Belirtilen başvuru şartlarının sınava son başvuru tarihi 24/07/2016 itibariyle taşınıyor olması gerekmektedir.

Sınava sadece ceza infaz kurumları, denetimli serbestlik müdürlükleri ile ceza infaz kurumları ve tutukevleri personeli eğitim merkezlerinde görevli personel başvurabilecek. Başka kurumlarda görev yapan personel başvuramayacaktır.

Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da sınava başvurabilecek.

Görevde yükselme sınavına hazırlanmak isteyen adaylar aşağıdaki konularda, bilgileri test etmek ve pekiştirmek için sitemizin deneme testlerini kullanabilirler.

  • T.C. Anayasası (5 soru)
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (5 soru),
  • Türk Dil Bilgisi ve Yazışma Kuralları (5 soru)
  • Etik Davranış İlkeleri (5 soru),
  • 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

Görevde Yükselme Testleri (sorular ve cevaplar)

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.