logo yeni

calisanlar2 copy

MEB’DE BAZI KADROLARA VALİ TARAFINDAN KURUM İÇİNDEN ATAMA YAPILABİLİYOR

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

milli egitim bakanligiMilli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatında, görevde yükselme suretiyle atama yapılan bazı kadrolara, aynı grup içindeki unvanlardan sınavsız atama yapılması ilgili Valilik onayı ile mümkün olabilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı 3/3/2014 tarihli bir yazı ile görevde yükselme uygulamaları kapsamında sınavsız yapılan atamalara yönelik iş ve işlemlerin hızlı, kaliteli, basitleştirilmiş, düşük maliyetli bir şekilde yerine getirilmesi ve bu hizmetlerin ilk kademede ve personele en yakın yerde sunulması ilkesine paralel olarak ilgili Valiliklerce yürütülmesi için onay alındığı hususunu ilgili birimlerine iletmiştir.

Bu çerçevede, “Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik”te, görevde yükselmeye tabi kadrolardan;

1-Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, veznedar, ayniyat memuru, ambar memuru, mutemet, memur, santral memuru, koruma ve güvenlik görevlisi, daktilograf, usta öğretici, sekreter ve şoför unvanlı olanlara, burada sayılan diğer unvanlardan yapılacak atamalarda görevde yükselme sınavı şartı aranmamaktadır.

Ayrıca, burada sayılan unvanlardan birinde görev yapanların, yine burada sayılan diğer unvanlardan birine (boş kadro olması, atama için gerekli şartları taşımaları kaydıyla) atanmaları, ilgili Valilik tarafından yapılabilmektedir.

2-Hizmetli, aşçı, teknisyen yardımcısı, bekçi, terzi, dağıtıcı ve kaloriferci unvanlı olanlara, burada sayılan diğer unvanlardan yapılacak atamalarda görevde yükselme sınavı şartı aranmamaktadır.

Ayrıca, burada sayılan unvanlardan birinde görev yapanların, yine burada sayılan diğer unvanlardan birine (boş kadro olması, atama için gerekli şartları taşımaları kaydıyla) atanmaları, ilgili Valilik tarafından yapılabilmektedir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.