logo yeni

calisanlar2 copy

MEB ŞEF VE MEMUR KADROLARI BAŞVURUSU İÇİN KILAVUZ YAYINLADI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

meb2Milli Eğitim Bakanlığı, 06/12/2015 tarihinde gerçekleştirilen görevde yükselme (şef-memur) sınavı sonucuna göre yapılacak olan atamalar ile ilgili usul ve esasları içeren kılavuzu yayınladı.

Bakanlık açıklamasına göre, adaylar, görevde yükselme için ilân edilen münhal şef ve memur kadrolarına atama başvurularını MEBBİS modülü üzerinden https://mebbis.meb.gov.tr/ adresinden yapacaklar.

Başvuru sırasında MEBBİS sisteminde, adayın bilgilerinin doğru ve güncel olması gerekmektedir. İşlemler, başvuru tarihlerinde var olan bilgiler üzerinden yapılacağı için bu tarihe kadar aday, bilgilerini güncelletmekle yükümlüdür. Bu durumla ilgili sorumluluk, adayın kendisine ait olacaktır.(Güncelleme işlemi zaman alabileceğinden güncelleme işlemleri son güne bırakılmamalıdır.)

Başvurunun, Kılavuz’a uygun olarak doğru ve zamanında yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır. Adayın başvuru bilgilerinin doğruluğunun kontrolü ve zamanında onaylanmasından, özlük dosyasının tutulduğu birim sorumlu olacaktır.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.