logo yeni

calisanlar2 copy

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA BAZI KADROLARA ATANMADA ARANAN ŞARTLAR DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 5Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında, şef ve bilgisayar işletmeni kadrolarına atanacaklarda aranan eğitim şartı değişti.

Bugün yayımlanan Yönetmelikle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde bazı değişiklikler yapıldı. Yapılan bu düzenlemeye göre;

-Şef kadrosuna atanabilmek için en az fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak gerekecek. Değişiklik öncesinde, en az iki yıllık yüksekokul mezunu olanlar Şef kadrosuna atanabiliyordu.

-Bilgisayar İşletmeni kadrosuna atanabilmek için en az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak gerekecek. Değişiklik öncesinde, en az lise ve dengi okullardan mezun olanlar Bilgisayar İşletmeni kadrosuna atanabiliyordu.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 28/12/2014 tarihli ve 29219 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin (2) numaralı alt bendi ile aynı fıkranın (i) bendinin (2) numaralı alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“2) En az fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak,”

“2) En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak,”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı yürütür. 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.