logo yeni

calisanlar2 copy

16 YILDIR MÜDÜRLÜK SINAVI AÇILMAYAN KURUM

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mutsuz4Türk Enerji-Sen, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığında müdürlük kadrosu için 16 yıldır sınav yapılmadığını ileri sürerek, bu durumun telafisini istedi.

Sendikadan TAEK'e yazılan yazıda, “Kurumunuzun halen Görevde Yükselme Sınavını gerçekleştirmeyip, Görevde Yükselme sınavına tabi Müdür kadrolarını vekaleten veya tedviren yürütmesi personel arasında huzursuzluk yaratmaktadır.

Kurumların başarılarının sürdürülebilir olması, kurum personelinin moral motivasyonu ile doğru orantılıdır. Vekaleten yapılan atama şeklinin gerek kurum ve gerekse kurum personeline hiçbir faydası yoktur.” ifadelerine yer verildi.

Yazıda, görevde yükselme sınavının yapılması hususunda kurumlarda yaşanan keyfiyeti önlemek amacıyla 2 Temmuz 2009 tarihinde yayınlanan 2009/12 sayılı Başbakanlık Genelgesinin 2.maddesinde yer alan “Hizmet gerekleri, personel ve kadro planlaması ile liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde kurumların görevde yükselme yönetmelikleri kapsamına giren kadrolara atama ihtiyacının doğması halinde, gereken en kısa sürede görevde yükselme mahiyetinde atama prosedürü uygulanacaktır” şeklindeki talimat hatırlatılarak, 16 yıldır yapılmayan müdürlük sınavının derhal yapılması talep edildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.