logo yeni

calisanlar2 copy

SİNEĞİN KAÇ GÖZÜ OLDUĞU MÜLAKAT SINAVINDA SORULDU MU?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mulakatAdalet Bakanlığı tarafından düzenlenen Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü mülakat sınavında adaylara sorulduğu iddia edilen sorular Meclis gündemine geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu tarafından hazırlanan önergede, söz konusu mülakat sınavında "Bir sineğin kaç gözü var”, “bir otobüse kaç pinpon topu sığar" şeklindeki soruların doğru olup olmadığının Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yanıtlanması talep edildi.

Sezgin Tanrıkulu tarafından verilen önergede yer alan diğer sorular şöyle yer aldı:

-İddia doğru ise, Adalet Bakanlığı Yazı İşleri ve İdari İşler personelini bu sorularla mı seçmektedir? Sineğin kaç gözü olduğunu bilen adaylar mülakat sınavını geçmiş midir?

- Mülakat komisyonunda kimler bulunmaktadır? Bu komisyon üyeleri hangi kriter ya da kriterlere göre seçilmektedir?

- Anılan mülakata göre aday sayısı nedir? Bu adayların kaçı başarılı olmuştur? Başarılı olan adayların yazılı sınav notu kaçtır? Mülakatta başarısız olan adayların yazılı sınav sonuçları nedir?

- Güvenilirliği olmayan mülakat sistemi kaldırılacak mıdır? Kaldırılacaksa, konu ile ilgili yapılan çalışmalar var mıdır? Varsa, bu çalışmalar nelerdir?

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.