logo yeni

calisanlar2 copy

EMNİYET 1.OOO KOMİSER YARDIMCISI İÇİN HAZIR LİSTE İDDİALARINI YALANLADI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

emniyetEmniyet Genel Müdürlüğü bugün bazı medya organlarında yer alan, ilk derece amirlik eğitimine ilişkin 1.000 komiser yardımcısı alımı için “Emniyette Hazır Liste Skandalı” haberlerini yalanladı.

Yalanlanan haberlerde, sadece komiser yardımcısı yapılacak kadar yani 1.000 polisin başvurularını EGM'ye yapabildiği ve bu personelin iktidar partisine yakın kişilerden oluştuğu iddialarına yer verilmişti.

Emniyet açıklamasında, “17 Eylül 2015 tarihli Genelge ile Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı tüm birimlere yapılan duyuruda, Emniyet Teşkilatı mensubu adaylar için ilk derece amirlik eğitimine ilişkin 1.000 komiser yardımcısı adayı öğrenci alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İlanda ön başvuruların 21 Eylül-01 Ekim 2015 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacağı duyurulmuştur. 

Personel Bilgi Sistemi üzerinden başvuruda bulunan Emniyet Teşkilatı mensuplarının durumları, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezince ve İl Emniyet Müdürlüklerince oluşturulan müracaat kabul komisyonları tarafından 30 Eylül-07 Ekim 2015 tarihleri arasında değerlendirilmiştir.

Değerlendirmeler sonucunda, Personel Bilgi Sistemi üzerinden ön başvuruda bulunan 51.486 Emniyet Teşkilatı mensubundan, 45.470’inin belirlenen ön başvuru tarihleri arasında başvuru ücretini yatırdıkları tespit edilmiştir.

İddia edildiği gibi ön başvuru tarihlerinde herhangi bir şekilde süre uzatma yapılmamıştır. Yine haberde iddia edildiği gibi 1.000 kişi değil, 45.470 kişi başvuruda bulunmuştur.” ifadelerine yer verildi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.