logo yeni

GÜMRÜK MÜDÜRÜ OLMAK İÇİN TORPİLE Mİ İHTİYAÇ VAR?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

18/4/1999 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik" kamu görevlerinde yükselmek için objektifliği esas alarak yazılı sınav şartı getirmiş ve görevde yükselmede gerçek bir reforma imza atmıştı.

Ancak son zamanlarda, artan bir şekilde kamu kurum ve kuruluşlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği kapsamı dışına çıkmak için çaba sarfettiğini görmeye başlıyoruz. Şüphesiz ki kamu yönetiminde kariyer ve liyakat ilkelerinden sapma anlamına gelecek bu çabalar kamu yönetimimizde geriye gidiş anlamına gelmektedir.

Bu minvalde, "Gümrük Ve Ticaret Bakanliği Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği"  gereğince görevde yükselme kapsamında bulunan gümrük müdürü kadrolarının Bakanlık tarafından kapsam dışına çıkarılmaya çalışıldığı duyumlarını aldık. Umarız duyumlarımız doğru değildir ve bundan sonra da gümrük müdürü kadrolarına yapılacak atamalar objektiflik kriterini bozmadan yazılı sınavda alınan derecelere itibar edilerek yapılmaya devam edilir.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.