logo yeni

calisanlar2 copy

ASPB'DE ŞEF VE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ ASGARİ EĞİTİM ŞARTI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

sefAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında görevde yükselme suretiyle “Şef” ve “Bilgisayar İşletmeni” kadrolarına atanacaklarda aranan eğitim şartı bir alt öğrenim düzeyine düşürüldü.

Resmî Gazete’de bugün yayımlanan Yönetmelik ile “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nde değişiklik yapıldı.

Yapılan düzenlemeyle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında;

**Şef kadrosuna atanmada aranan “En az fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak” şartı, “En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak” şeklinde değiştirildi.

**Bilgisayar işletmeni kadrosuna atanmada aranan “En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak” şartı, “En az lise ve dengi okullardan mezun olmak” şeklinde değiştirildi.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 28/12/2014 tarihli ve 29219 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin (2) numaralı alt bendi ile aynı fıkranın (i) bendinin (2) numaralı alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“2) En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak,”

“2) En az lise ve dengi okullardan mezun olmak,”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.