logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK BAKANLIĞI BOŞ KADROLAR İÇİN YENİDEN GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme7Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliğinde boş kalan kadrolarla ilgili tekrar sınav yapılacağını beilrtti.

Sendika konuya ilişkin yaptığı açıklamada, mevcut sınavın geçerliliğini koruyacağını ve yerleştirmeler yapılacağını belirterek, şube müdürlüğü ile yardımcı hizmetler sınıfının sorularının yüzde 85’inin aynı olduğu sınav sonucunda, yardımcı hizmetler sınıfının gireceği kadrolar olan VHKİ, memur, şoför ve şef kadroların yüzde 90’dan fazlasının, unvan değişikliği kadrolarının büyük bir kısmının boş kalması beklendiğini bildirdi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in, konuyu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş ve son olarak da Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Kartal’la görüştüğü belirtildi. Görüşmelerde, sınav sonuçlarının bağıl değerlendirme veya çan eğrisine göre değerlendirilerek tüm kadroların doldurulması, bunun mümkün olmaması halinde en kısa zamanda ve açılan kadro sayısının artırılarak yeniden sınav yapılmasının talep edildiği belirtildi. Sendika görüşşmeler sonucunda, sınavların bu yıl içinde tekrarlanabileceği konusunda mutabakata varıldığını savunurken, yapılacağı bildirilen sınavda, sınava girecek her alandakilere kendi alanlarına uygun sorular sorulması, kadroların artırılması ve ücretinin daha makul tutulması talep edildiğini de bildirdi.

Sağlık-Sen açıklamasında, sınavla ilgili takvim ve ayrıntıların, Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaların tamamlanmasının ardından kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.