logo yeni

calisanlar2 copy

MAHKEME SINAVSIZ YURT MÜDÜRÜ ATAMASINI İPTAL ETTİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

adalet11İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Türk Eğitim-Sen tarafından İstanbul ilinde gerçekleştirilen 3 adet sınavsız yurt müdürü atamasının iptaline ilişkin davada kararını verdi.

Danıştay 5. Dairesinin 2012/4736 E. sayılı ve 02.10.2012 tarihli kararıyla sınavsız yurt müdürü atamalarına imkan veren yönetmelik hükmünün yürütmesi durdurulmuş, buna karşın sınavsız yurt müdürü atamaları devam etmişti.

İstanbul 4. İdare Mahkemesi kararında, “yurt müdürlükleri kadrolarına görevde yükselme sınavına katılıp başarılı olmaksızın atama yapma konusunda yetki veren yönetmelik hükmünün yargı kararı ile yürütmesinin durdurulması üzerine anılan düzenleyici işlem dayanak alınarak tesis edilen söz konusu yurt müdürlüklerine atama işlemlerinin de geri alınması ve bu yurtlara sınava katılıp başarılı olan personel içerisinden atama yapılması gerekirken bu yöndeki başvurunun reddine dair dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmamıştır.” ifadelerine yer verilerek, dava konusu işlemin iptaline karar verildi.

Mahkeme kararı

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.