logo yeni

calisanlar2 copy

EMNİYETTE ZORLU TERFİ SÜRECİ BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

emniyetEmniyet Genel Müdürlüğünde 7 bin 918 emniyet mensubunun, bir üst rütbeye terfi edebilmek için girecekleri sınav bugün başladı.

Komiser yardımcısından, 3. sınıf emniyet müdürüne kadar rütbelerde terfii amacıyla gerçekleştirilen sınavın ilk aşaması olan yazılı sınav 81 ilde başladı.

Sabah saatlerinde başlayan sınavda emniyet mensupları Polis Meslek Mevzuatı, Ceza Muhakemesi ve Ceza Hukuku, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Yargı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İnsan Hakları ile Genel Kültür branşlarında 40 soru ile karşılaştı.

Bugün gerçekleştirilen sınava 3. sınıf emniyet müdürleri, emniyet amirleri, A-B grubu komiserler girdi. Yarın yapılacak olan yazılı sınava ise 4. sınıf emniyet müdürleri, A-B grubu başkomiserler ve A-B grubu komiser yardımcıları girecek. Terfi sınavlarının ikinci aşaması ise 25-29 Haziran tarihleri arasında sözlü şeklinde gerçekleştirilecek.

Sınava giren polislerden, yazılı ve sözlüde aldıkları puanların ortalaması 100 üzerinden 50 olan adaylar, 2-8 Temmuz tarihleri arasında akıllı sınıflarda interaktif olarak yöneticilikle ilgi hizmet içi eğitim alacak.

Tefinin son aşamasında ise, 10-12 Temmuz'da yapılacak sınavda başarılı olan emniyet mensupları arasından bir üst rütbeye terfi ettirilecek olanlar kurul kararıyla belirlenecek.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.