logo yeni

calisanlar2 copy

MAHKEME KARARINA RAĞMEN YURT MÜDÜRÜ KADROLARINA MÜLAKATLA ATAMA YAPILIYOR İDDİASI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mudur 3Türk Eğitim-Sen, mahkeme kararı olmasına rağmen yurt müdürü kadroları için bazı kişilerin çağrılarak mülakat yapıldığı duyumunu aldıklarını belirterek, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Sendika yazısında, Danıştay 5. Dairesince 2012/4736 Esas sayılı ve 02.10.2012 tarihli yürütmeyi durdurma kararı ile Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 1/a maddesinde yer alan “Yurt Müdürü kadroları” ibaresinin yürütmesinin durdurulduğu hatırlatıldı. Bunun üzerine, yargı kararının uygulanarak sınavsız yapılan tüm yurt müdürü atamalarının iptali istemiyle Türk Eğitim-Sen tarafından başvuru yapılmış, başvurunun reddedilmesi üzerine açılan davada Ankara 14. İdare Mahkemesinin 2014/1252 E. 2015/355 K Sayılı ve 18.03.2015 tarihli kararı ile dava konusu işlemin iptaline  karar vermişti.

Sendika yargı kararlarına karşın, halen duyuru olmadan mülakat yapıldığına dair bilgiler ulaştığını belirterek, mahkeme kararı bulunmasına rağmen neden duyuru yapılmadan bazı kişilerin çağırılarak mülakat yapıldığına ilişkin bilgi verilmesini, ayrıca konuya ilişkin olarak yargı kararları doğrultusunda işlem tesis edilmesini talep etti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.