logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN GÖREVDE YÜKSELME İÇİN TOPLANAN PARA MİKTARI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 728 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavlarına başvurusu kabul edilen 40 bin Sağlık Bakanlığı çalışanından yaklaşık 5 milyon TL sınav parası toplandığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı çalışanlarından 130 TL

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ocak ayında görevde yükselme sınavı yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personelinden 60 TL, Sağlık Bakanlığı çalışanları ile aynı gün görevde yükselme sınavına girecek Adalet Bakanlığı çalışanlarından ise 80 TL alındığını belirterek, “Sağlık Bakanlığı çalışanlarından ise 130 TL istendi. Biz bu haksızlığın giderilmesi için başvurumuz yaptık. Sağlık Bakanlığı’nın çalışanına sahip çıkması gerektiğini ifade ettik. Fakat Bakanlık çalışanlarının yanında yer almadı. Onların hakkına ve hukukuna sahip çıkmadı.” ifadelerini kulandı.

Kahveci, görevde yükselme sınavına başvurusu kabul edilen 32 bin 487 sağlık personeli ile Unvan Değişikliği Sınavına başvurusu kabul edilen 6 bin 871 personelin sınav ücretlerini yatırması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kasasına sınav ücreti olarak 5 milyon 116 bin 540 TL girdiğini belirtti.

Önder Kahveci, sendika olarak diğer bakanlıkların iki katı sınav ücretinin Sağlık Bakanlığı çalışanlarından istenmesine itiraz ettiklerini hatırlatarak, “Sağlık Bakanlığı'nın personeline uygulanan bu ayrımcılığı durdurmasını istedik. Fakat sessiz kaldılar. Milli Eğitim Bakanlığı sağlık çalışanlarından 5 milyon TL sınav parası aldı. Makul bir ücret yerine fahiş bir ücretin tahsilatına Sağlık Bakanlığı niçin karşı çıkmamıştır anlamakta zorlanıyoruz. Bu tavır nedeniyle sağlık çalışanlarına haksızlık yapılmıştır. Kamunun sınavı kazanç kapısı görerek sağlık çalışanının cebine kepçeyle dalmıştır.” sözlerini sarf etti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.