logo yeni

calisanlar2 copy

YÜKSEKÖĞRETİM PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİ HİZMET ŞARTINA İLİŞKİN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme3Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından yapılan açıklamada, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun “Yükseköğretim Üst Kuruluşları İle Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nin Görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak genel şartlarla ilgili kısmında yer alan süre şartına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verdiği açıklandı.

Yükseköğretim Üst Kuruluşları İle Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 6 ıncı maddesi (b) bendinde “ilgilinin başvuruda bulunduğu kadroya ilişkin7 nci maddede belirtilen alt görevlerde toplam en az üç yıl hizmeti bulunmak,” şartı yer alıyor.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun YD İtiraz No: 2014/1158 sayılı kararı ile söz konusu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan "en az üç yıl hizmeti bulunmak" ibaresinin yürütülmesinin durdurulmasına karar verildi.

Karardan sonra yeni düzenleme yapılmaması durumunda, görevde yükselme sınavı ile atanabilmek için bir alt kadroda 3 yıl hizmeti bulunma şartına gerek kalmayacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.