logo yeni

GÖREVDE YÜKSELME SINAVINDA DAVA AÇMA SÜRESİ HAKKINDA KARAR

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

adalet 5Danıştay 2. Dairesi, bir üyesi adına Eğitim-Sen tarafından açılan davada, Milli Eğitim Bakanlığında yapılan şube müdürlüğü sözlü sınavının 2577 sayılı yasanın 20/B maddesinde sayılan merkezi ve ortak sınavlar kapsamında olmadığını, dolayısıyla bu maddede öngörülen 10 günlük dava açma süresine tabi olmadığını, 60 gün içinde dava açılabileceğine karar verdi.

GÖREVDE YÜKSELME SÖZLÜ SINAVI KAMERA KAYDINA ALINMALI MI?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mulakatKamu Denetçiliği Kurumu, “sınav esansında görüntü kaydına alınmaması”, “cevaplara ilişkin ayrıntılı tutanak tutulmaması”, “sözlü sınav süresinin çok kısa tutulması”, “soruların kura çekme yöntemi ile sorulmaması” ve “yazılı sınavın başarıdaki öneminin sözlü mülakat ile etkisiz hale getirilmesi” gerekçeleriyle görevde yükselme sınavı mülakat kısmının yeniden değerlendirilmesi talebini reddetti.

DHMİ PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞTİRME KURALLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselmeDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memurlar ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esaslarını belirleyen Yönetmelikte bazı değişiklikler yapıldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.