logo yeni

calisanlar2 copy

DHMİ’DE BAZI GÖREVLERE ATANMA ŞARTLARI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselmeDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memurlar ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esaslarda değişiklik yapıldı.

BİR KURUMDA GÖREVDE YÜKSELME KURALLARI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 8Jandarma Genel Komutanlığı karargâhı ile bağlı birlik ve kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirleyen Yönetmelikte değişiklik yapıldı.

BAZI MÜDÜRLÜKLERE SINAVSIZ ATAMA YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mudur 4Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelin müdür unvanlı görevlere asaleten atanabilmesi görevde yükselme sınavında başarılı olma şartına bağlamış olmakla birlikte, bazı kurumlarda bu unvanlara sınavsız atama yapılabilmesi için özel düzenlemeler de yapılabiliyor.

ATANIRKEN GÖREVDE YÜKSELME SINAV ŞARTI ARANMAYAN GÖREVLER

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 1Devlet memurlarının, kamu kurum ve kuruluşlarına ait müdür ve daha alt unvanlı kadrolarına asaleten atanabilmesi genellikle görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı sonucuna göre olurken, bu görevlerden bazılarına atanmada ise sınav şartı aranmamaktadır.

DEVLET MEMURLARINDAN BAZILARI EĞİTİMLERİNE UYGUN KADROLARA SINAVSIZ GEÇECEK

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

personel 4Bakanlar Kurulu tarafından Meclis Başkanlığına sunulan “Vergi Kanunları İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı”, Devlet memurlarından bazılarının eğitimlerine uygun unvanlardaki kadrolara görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına tabi tutulmaksızın geçişini de öngörüyor.

BİR BAKANLIK 13 UNVAN İÇİN GÖREVDE YÜKSELME VE 5 UNVAN İÇİN DE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇTI

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 6İçişleri Bakanlığı, merkez teşkilatına ait çeşitli unvanlardaki toplam 123 adet kadroya görevde yükselme suretiyle ve toplan 44 kadroya ise unvan değişikliği suretiyle atama yapacak, ayrıca taşra teşkilatı için ise Valilikler tarafından unvan ve adetleri bugün (30 Ocak 2018) duyurulacak kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapacak.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.