logo yeni

GÖREVDE YÜKSELME ANAYASA TESTLERİMİZİ GÜNCELLEDİK

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 11982 Anayasasında bazı değişiklikler yapılmasına ilişkin Kanun 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan halkoylaması ile kabul edildi ve halkoylaması sonuçlarına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 27/4/2017 tarihli ve 663 kararının aynı gün Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanması ile, Anayasada yapılan değişikliklerinin bazıları yürürlüğe girmiş oldu.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE SINAVSIZ ATAMA MADDESİNİN YÜRÜTMESİ DURDURULDU

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

adalet5Türk Eğitim Sen tarafından bir üye adına, Adana ilinde ilçe milli eğitim müdürlüğü kadrolarına görevde yükselme sınavı şartı aranmaksızın, somut kriter ve duyuruya yer verilmeksizin, kariyer ve liyakat ilkelerine aykırı şekilde atama yapıldığı iddiasıyla açılan davada, görevde yükselme olmaksızın atama yapılmasına imkan veren maddenin yürütmesi durduruldu.

GELİR UZMANLIĞI KURUM İÇİ SINAVI AÇILACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 6Antalya Milletvekili Ahmet Selim YURDAKUL, Maliye Bakanlığı tarafından kurum içi Gelir Uzmanlığı sınavı açılarak, kurum içinde yetişmiş ve eğitimli insan kaynağının kariyerini geliştirmesine imkan tanınıp tanınmayacağı konusunda soru önergesi vermişti.

MAHALLİ İDARELERDE MÜDÜR KADROLARINA ATANMADA EĞİTİM ŞARTI NASIL?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mudur 2İl özel idareleri, belediyeler ve bu idarelerin bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlarda görev yapan Devlet memurlarının, bu yerlerdeki müdür ve şube müdürü unvanlı kadrolara atanmasında aranan eğitim şartı her unvan için aynı değil.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.