logo yeni

calisanlar2 copy

SINAVA GİRMEDEN UNVAN DEĞİŞTİRME NASIL OLUR?

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselmeDevlet memurlarının, en az ortaöğretim düzeyinde mesleki veya teknik eğitim sonucu kazanılan unvanlara ilişkin görevlere atanabilmesi, bazı istisnai durumlar dışında, unvan değişikliği sınavı sonucuna göre olabilmektedir.

DHMİ’DE BAZI GÖREVLERE ATANMA ŞARTLARI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselmeDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memurlar ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esaslarda değişiklik yapıldı.

BİR KURUMDA GÖREVDE YÜKSELME KURALLARI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 8Jandarma Genel Komutanlığı karargâhı ile bağlı birlik ve kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirleyen Yönetmelikte değişiklik yapıldı.

BAZI MÜDÜRLÜKLERE SINAVSIZ ATAMA YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

mudur 4Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelin müdür unvanlı görevlere asaleten atanabilmesi görevde yükselme sınavında başarılı olma şartına bağlamış olmakla birlikte, bazı kurumlarda bu unvanlara sınavsız atama yapılabilmesi için özel düzenlemeler de yapılabiliyor.

ATANIRKEN GÖREVDE YÜKSELME SINAV ŞARTI ARANMAYAN GÖREVLER

Aktif . Yayınlanma Görevde Yükselme

gorevde yukselme 1Devlet memurlarının, kamu kurum ve kuruluşlarına ait müdür ve daha alt unvanlı kadrolarına asaleten atanabilmesi genellikle görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı sonucuna göre olurken, bu görevlerden bazılarına atanmada ise sınav şartı aranmamaktadır.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.