logo yeni

ZONGULDAK'TAKİ ÖĞRETMENLERDEN ROTASYON PROTESTOSU

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen 10Zonguldak’ta bir araya gelen öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanarak bir kaç hafta önce yayımlanan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikleri protesto etti.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Eğitim-Sen Zonguldak Şubesi tarafından düzenlenen eyleme Eğitim-İş, Aktif Eğitimciler Sendikası ve TES Zonguldak Şubesi de destek verdi.

Zonguldak Gazipaşa Caddesi boyunca yürüyüşe başlayan öğretmenler, “Rotasyon sürgündür sürgünü kabul etmeyeceğiz” yazılı pankart ile birlikte slogan atmaya başladırlar.

Öğretmenlerden oluşan protestocu grup, Ak Parti seçim bürosunun önünde durarak hükümet aleyhine slogan attı.

Valilik önünde protestocu öğretmenler adına açıklamada bulunan Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bugün kadar hayata geçirdiği eğitim politikalarındaki başarısızlığını sorgulamak ve düzeltmek yerine ülkenin dört bir yanında fedakarca çalışan öğretmenleri hedef aldığını belirtti.

Yılmaz, “Öğretmenler açısından tarihin en büyük sürgünü anlamına gelen ve on binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren, 'öğretmenlere rotasyon' uygulaması için yönetmelik çıkarılmış ve kitlesel bir tasfiye için düğmeye basılmıştır" şeklinde konuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.