logo yeni

calisanlar2 copy

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI DENETÇİLERİ İŞE NASIL ALINDI?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

personel11Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan denetçi, müfettiş ve kontrolörlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı denetçi kadrolarına naklen atamalarının nasıl yapıldığı Başbakana soruldu.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT, verdiği soru önergesinde; 638 sayılı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede yapılan ve 27 Şubat 2014 tarihinde yürürlüğe giren değişiklikle, başka kurum ve kuruluşlarda mesleğe yarışma sınavıyla girmiş ve yeterlilik sınavını geçmiş müfettiş, denetçi ve kontrolörlerin 1 yıl içerisinde Bakanlıkta Rehberlik ve Denetim Başkanlığına denetçi olarak atanabilmesine imkan tanındığını belirterek, yapılan atamalarla ilgili olarak Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na şu soruları sordu.

1-Kanun değişikliğinin yayınlanmasından itibaren kaç denetim personeli GSB'ye denetçi olabilmek için başvuruda bulunmuştur?

2-Bu başvurular arasından kaç kişi denetçi olma hakkını kazanmıştır?

3-Atamalar hangi kriterlere göre yapılmıştır? Başvuranların herhangi bir sözlü ya da yazılı sınava tabi tutulmadığı doğru mudur? Doğru ise Anayasanın eşitlik ilkesine ve hukuka aykırı değil midir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.