logo yeni

calisanlar2 copy

DİYANET PERSONELİNİN YER DEĞİŞTİRME TEPKİSİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, son görev yaptıkları yerde 5 yıl ve daha fazla olan vaiz, şube müdürü ve şeflerin, yerlerini değiştirmek istemesine tepki gösterdi.

Nuri Ünal, yaptığı açıklamada, söz konusu rotasyonun 2009 yılında da denendiğini hatırlatarak, "Sendikamızın açtığı dava sonucu 2011 yılında yürütmenin durdurulması sağlanmıştı. Buna rağmen yer değişiklikleri yapılmış, bu sebeple de özellikle birçok şef mağdur olmuştur. Çalışma verimi düşmüştür. Hukukun bile kamu yararı görmeyerek iptal ettiği, yasalarla bağdaştırmadığı bu rotasyonda Diyanet İşleri Başkanlığı niçin ısrar ediyor anlamak mümkün değildir." dedi.

Kurum mevzuatı ile yer değişikliği yapılması istenilen her düzeydeki personele yönelik düzenlemelerin yapılabildiğini belirten Ünal, buna rağmen, zorunlu yer değiştirmesi yapılmasının gereksiz olduğuna dikkat çekti.

Görevi, din hizmeti sunmak ve katkı sağlamak olan vaiz, şube müdürü ve özellikle şeflerin mutsuz, huzursuz olmasına yol açacak bu uygulamanın sosyal olarak da çalışanları mağdur edeceğini öne süren Ünal, bu uygulamanın ister il içi, isterse iller arası olsun çalışma hayatına hiçbir olumlu katkısı olmayacağını, tam tersine çalışanların moral ve motivasyonunu alt üst edeceğini, rotasyon uygulamasının kış aylarının yaklaştığı ve okulların başladığı bir dönemde yapılmasının da ailelerin parçalanmasına neden olacağını ifade etti.

habervaktim

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.