logo yeni

DİYANET YER DEĞİŞTİRMEDE UYGULANAN 70 PUAN BARAJI BAŞBAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

imam 2Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinde yer alan “en az 70 puan” ibaresinin gözden geçirilmesi talebini içeren soru önergesi verildi.

Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ tarafından hazırlanan soru önergesinde, Diyanet personelinin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan düzenlemelerden de bahsedilirken, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun yanıtlaması istemiyle şu hususlara yer verildi:

1. Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinin 18/A maddesinde yer alan yer değişikliklerinde uygulanan puan (... en az 70 puan...) barajının yeniden gözden geçirilmesi düşünülmekte midir?

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan zorunlu yer değişikliği düzenlemelerinin yeniden tanzimi düşünülmekte midir?

3. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5/b maddesi uyarınca yani ortak nitelik kaybı nedeniyle görevine son verilen din görevlilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi ve tekrar görevlerine dönmeleri hususunda çalışma yapılmakta mıdır?

4. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan hutbelerin okunacağı haftanın başında İl ve İlçe Müftülüklerine bildirmesinin sağlanması adına yürütülmekte olan çalışma ve projeler var mıdır?

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.