logo yeni

ÖSYM BAŞKANI DEĞİŞİYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

osymÜniversite sınavlarında kopya, sızıntı ve şifre skandalları ile gündeme gelen ÖSYM'de başkan değişiyor.

Halen Başkanlık görevine devam eden Prof.Dr. Ali Demir'in görev süresinin dolmasına günler kala, yerine gelecek muhtemel isim belirlendi. YÖK tarafından hazırlanan 3 kişilik başkan adayları listesi Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildi.

ÖSYM'nin başkan adayları arasında Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Ömer Demir, listede 1'inci sıradan aday olarak yer aldı.

YÖK'ten Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen 3 kişilik listede mevcut başkan Prof.Dr. Ali Demir'e ise listede yer verilmediği ileri sürüldü.

ÖSYM Başkanı, YÖK tarafından hazırlanan 3 kişilik başkan adayları listesi içinden Cumhurbaşkanı tarafından seçilerek atanıyor. Hangi adayın atanacağı konusu henüz belirsiz olmasına rağmen görev süresi 29 Mart'ta dolacak olan Ali Demir'in yerine, listenin birinci sırasında yer alan Ömer Demir'in seçilme ihtimali diğer adaylara göre daha yüksek görünüyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.