logo yeni

CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERİ YÖK ÜYESİ OLDU

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

toplantiMustafa İSEN’in istifası nedeniyle boşalan Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri KASIRGA getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından YÖK üyeliğine seçilen Fahri KASIRGA, 5 ay önce Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri olmuştu.

YÖK üyeliğine seçilen Fahri KASIRGA 1953 Çayeli/Rize doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ve çeşitli il ve ilçelerde Cumhuriyet Savcılığı ile Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunan KASIRGA, 2013 yılı Ekim ayında Adalet Bakanlığı Müsteşarlığına getirilmişti. 22 Temmuz 2007 genel seçimleri öncesinde bir süre Adalet Bakanlığı görevini de yürüten KASIRGA, 2014 yılı Ocak ayında Başbakanlık Müsteşarlığına, 2014 Eylül ayında ise Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine getirilmişti.

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇME KARARI

Cumhurbaşkanlığından:

Karar Sayısı : 2015/5

Prof. Dr. Mustafa İSEN’in istifası nedeniyle boşalan Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/1 bendi uyarınca, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri KASIRGA seçilmiştir.

26/2/2015

                                                                                                                                    Recep Tayyip ERDOĞAN

                                                                                                                                        CUMHURBAŞKANI

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.