logo yeni

calisanlar2 copy

BASIN İLAN KURUMU GENEL MÜDÜRÜ OLMAK İÇİN HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

mudur-2Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet ATALAY’ın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinden sonra, yeni Genel Müdür için başvurular başvurular alınmaya başladı.

Basın İlan Kurumu yaptığı açıklamada, boşalan genel müdürlük görevi için Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinin 44'üncü ve 45'inci maddelerindeki şartlara sahip adayların, 23 Şubat 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar kurum merkezinde bulunan Koordinasyon ve İdare Müdürlüğüne yazılı olarak ve şahsen başvurmaları gerektiğini belirtti.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür kadrosuna aday olabilmek için:

-Devlet memurluğuna girişte aranılan şartlara sahip olmak,

-Fakülte veya en az 4 yıllık yüksek okulların (Basın Yayın konusunda eğitim ve öğretim yapan 3 yıllık yüksek okulları bitirenler dahil) yahut eşiti yabancı ülke fakülte veya yüksek okullarının birinden mezun olmak,

-Devlet dairelerinin veya diğer kamu sektörünün veya tüzel kişiliği haiz basınla ilgili özel sektörün yüksek sevk ve idare mevkilerinde başarı ile en az beş yıl hizmet vermiş olmak,

gerekiyor.

Kurumdan yapılan açıklamada ayrıca, başvuranların durumunun ilgili Yönetmeliğin 45'inci maddedeki usule göre değerlendirileceği ve üç numaralı bentte anılan hizmetlerin kurum hizmetlerine yakınlık derecesinin, bunların kurum için taşıdığı önemin ve değerin tercih sebebi sayılacağı belirtildi.

Başvurmak isteyen adayların özgeçmiş, diploma ve nüfus cüzdanları suretleri ile 2 fotoğrafını yanlarında bulundurmaları gerekiyor. 

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.