logo yeni

EŞ DURUMUNDAN TAYİN BEKLEYEN ÖĞRETMENLERE ORTA İL FORMÜLÜ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmenMilli Eğitim Bakanlığının eş durumu tayini bekleyen öğretmenleri orta illerde bir araya getirmeyi planladığı bildirildi.

Aynı ilde bir araya gelemeyen karı-koca öğretmenlerin, boş kadronun en yakın olduğu orta bir ilde boş kadrolara atanarak bir araya getirilmesi şeklindeki “orta il” formülü hayata geçirilecek. Bu uygulama aynı zamanda il dışında ilçeler için de geçerli olacak.

Eş durumundan tayin bekleyen öğretmenleri tatmin etmeyecek bu uygulamanın, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin çıkmasından sonra netleşmesi bekleniyor. Yönetmelik taslağında bu yönde bir uygulama yapılmasına yönelik düzenlemeye yer verilmişti. Taslağın aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirme başlıklı maddesinde, “Öğretmenin eşinin de Bakanlıkta görev yapıyor olması halinde, daha fazla hizmet ihtiyacı duyulan yere,” ibaresine yer verilerek, bu yönde atama yapılabilmesine imkan tanınmıştı. Yönetmelik taslağının halen Başbakanlık’ta bulunduğu ve her an çıkabileceği belirtiliyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.