logo yeni

calisanlar2 copy

CHP'DEN KPSS VE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN GÖREVDEN ALINACAĞI İDDİALARI HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

kpss3CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebinin Meclis'te düzenlediği basın topantısında KPSS’nin kaldırlacağı iddialarına da değindi.

Hamzaçebi, konuyla ilgili olarak gelen soru üzerine "Amaç şu; AKP öyle sınav mınav istemiyor. 'Benim adamların gelsin, memuriyete girsin' istiyor. Onun için KPSS bir yük, bunu kaldırmayı daha önce de söylemişlerdi. Herhalde Sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması beklendi, bu konuda. Sayın Davutoğlu'da KPSS kaldırmak için bir hazırlığa girmiş olabilir. Parti devletini kurmak istiyor AKP, onun için sınav olmamalı, onların anlayışı bu. Herhalde şöyle bir sınav getirecekler, KPSS yerine AKPS yani Adalet ve Kalkınma Partisi bu sınavı yapacak, sorulardan biri herhalde şu olur, ne zamandan beri Adalet ve Kalkınma Partilisiniz? Adalet ve Kalkınma Partisine ne kadar oy verdiniz? Kaç kez oy verdiniz? CHP'ye hiç oy verdiniz mi? Böyle bir sınav getirmeyi düşünüyorlar." dedi.

Hamzaçebi kamu yönetiminde yeni bir kadrolaşma projesinden bahsederek, "Bir projeleri daha var. Kamu yönetiminde yeni bir kadrolaşma hamlesi. Planlanan düzenleme şu; daire başkanı ve üzerindeki tüm kamu görevlileri bir yasayla görevden alınacak, havuza atılacak, oradan AKPS sınavını tekrar geçenler yeniden göreve atanacak ve daire başkanı ve üstü görevler için görev süresi artık 4 yıl olacak. Bir parti devleti, tek adam devleti. Bugün kendisini çok güçlü zannedenler yarın sokağa çıkamayacak durumda olabilirler." ifadelerini kullandı.

KPSS’nin kaldırılacağı iddiaları konusunda halen hükümetten herhangi net bir yalanlama gelmemesi ise memur adaylarında endişeye sebep olmuş durumda. Geçen yıl içinde de bu yönde iddialar gündeme gelmiş ancak bu yönde herhangi bir çalışma yapılmadığını okurlarımıza aktarmıştık. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.