logo yeni

MEB İLÇE MÜDÜRLERİNİN BİR KISMININ GÖREVDEN ALINACAĞI İDDİASI TBMM'DE

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

mebMilli Eğitim Bakanlığında bazı ilçe müdürlerinin performansından memnun olunmadığı, bu sebeple söz konusu ilçe müdürlerinin görevden alınacağı iddiası, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme geldi.

Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ tarafından gündeme getirilen ve Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplanması istenilen önergede şu ifadelere yer verildi:

“Görevlendirilmesi yapılan bazı ilçe müdürlerinden beklenen verimin alınamadığı; Özellikle yönetici görevlendirme sürecinde yapılan hatalar nedeniyle adli ve idari davalarda MEB'in anılan davaları kaybettiği, bahsi geçen müdürlerin yönetmeliklere ve mevzuat hükümlerine uymadıkları, MEB'in birçok icraatına sekte vurdukları, MEB'in bu kişilerle yollarını ayıracağı iddiaları basında yer almaktadır.

Buradan hareketle;

1.Görevlendirmesi yapılan bazı ilçe müdürlerinden beklenen verimin alınamadığı iddiaları gerçeği yansıtmakta mıdır?

2.Bu verimsizliğinin nedeninin yönetici görevlendirme sürecinde yapılan hatalar olduğu iddiası gerçeği yansıtmakta mıdır?

3.17 Aralık 2013 tarihinden bugüne kadar MEB’e açılan adli ve idari davaların sayısı kaçtır? Bu davaların kaçı MEB aleyhinde sonuçlanmıştır?

4.Bahsi geçen davalar nedeni ile ödenen tazminat miktarı ve mahkeme masrafları TL cinsinden ne kadardır? Devam eden adli ve idari dava sayısı kaçtır?

5.MEB’in çok sayıda ilçe müdürünü görevden alacağı iddiaları gerçeği yansıtmakta mıdır?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.