logo yeni

EŞİ SİGORTALI OLAN ÖĞRETMENLER İÇİN AVANTAJLI SON YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen5Öğretmenlerin 2015 ocak ayı il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme başvuruları yarın başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Aralık ayında hazırladığı ve çeşitli kesimlerin görüşlerini aldığı “Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik Taslağı” na ilişkin son aşamaya gelmişti. Aralık ayında çıkması planlanan yönetmelik yayınlanmayınca, Ocak ayındaki yer değiştirmelerde öğretmenler sahip oldukları bazı avantajları muhtemelen son kez kullanacaklar.

Bakanlık Yönetmelik Taslağında yer verilen eş durumu mazeretlerine yönelik düzenlemeler, Devlet Personel Başkanlığı tarafından çıkarılan Genel Yönetmeliğe uygun olacak şekilde belirlenmişti. Ocak ayı yer değiştirme başvuruları öncesinde bu yönetmelik taslağı çıksaydı, eşi sigortalı olarak çalışanların yer değiştirme başvurularına katılabilmesi zorlaşacaktı. Ancak yönetmelik taslağının yürürlüğe girmemesi, eşi sigortalı olarak çalışan öğretmenlerin, yer değiştirme şartlarında son bir kez avantaj elde etmelerini sağladı.

Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmelik taslağının hazırlandığı şeklinde yürürlüğe girmesi durumunda, 2015 yılı Temmuz ayı öğretmenlerin yer değiştirme başvurularında, eş sigortalı çalışan öğretmenlerden, yer değiştirme suretiyle atanabilmeleri için eşin aynı ilde kesintisiz 3 yıl sigortalı çalışıyor olma şartı aranacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.