logo yeni

ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI DUYURUSU YAYINLANDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen3Öğretmenlerin 2015 Ocak ayı il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin başvurular başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığından valiliklere gönderilen yazıda, öğretmenlerin başvurularına etki edecek bilgilerin MEBBİS kayıtlarında güncellenmesi ve herhangi bir aksaklığa yer verilmemesi istendi.

Duyuruya göre, MEB'e bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklik başvuruları 5-9 Ocak'ta alınacak.

3 yıl şartı bu atamada geçerli olmayacak

Atamalar ise 19 Ocak'ta yapılacak, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 23 Ocak'tan itibaren gerçekleştirilecek. Öğretmenler tarafından çok eleştri alan Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik Taslağı ise hayata geçmediği için bu atamalarda dikkate alınmayacak. Böylece eşi özel sektörde  çalışanların eş durumu tayini isteyebilmesi için "eşinin talep edilen yerde  kesintisiz son 3 yıl sigortalı olması" şartı bu atamalar için aranmayacak.

Öğretmenlerin 2015 Ocak ayı il içi ve iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirme işlemleri aşağıdaki esaslara göre yapılacak.

Esaslar için tıklayınız.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.