logo yeni

calisanlar2 copy

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE DEPREM

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

karayollari-genel-mudurluguKarayolları Genel Müdürlüğünde, Karayolları Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanları görevden alındı.

Karayolları Genel Müdürlüğüne 2006 yılında atanan Mehmet Cahit TURHAN ve diğer üst düzey bürokratların görevden alındığı belirtiliyor.

Turhan’ın yerine velaketen genel müdür yardımcılarından Adnan Köklükaya getirildi.  Köklükaya bu göreve Lütfü Elvan döneminde atanmıştı.


Ayrıca, Karayolları Genel Müdürlüğü'nde görev yapan 6 daire başkanı da görevlerinden oldu.

GENEL MÜDÜR HARİÇ ATAMA YAPILDI

Karayolları Genel Müdürlüğü'nde sessiz sedasız gerçekleşen operasyonda, görevden alınanların yerlerine de, Genel Müdür hariç atamalar yapıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne halen genel müdür yardımcısı olan Adnan Köklükaya vekaleten bakıyor. Köklükaya, Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı görevine, mevcut Ulaştırma Bakanı Lütfu Elvan döneminde atanmıştı.

Görevden alınan daire başkanlarının yerine jet hızıyla atamalar da yapıldı. Ataması dün itibarıyla yapılan başkanları ise şöyle; İşletmeler Daire Başkanlığı Emin Ener, AR-GE daire Başkanlığı Birol Demir, Etüd-Proje Daire Başkanı Kürşad Koç.

GENELL MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI MI?

Görevden almalarla ilgili konuşan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan'ın izinde olduğunu, görevden alınmasının söz konusu olmadığını söylemesi kafaları karıştırdı.

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.