logo yeni

HANGİ ÖĞRETMENLERİN ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ ERTELENİYOR?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen 13Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, öğretmenlerin zorunlu hizmet bölgelerindeki dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında belli sürelerle çalışmalarını zorunlu tutarken, zorunlu çalışma yükümlülüğünün erteleneceği halleri de düzenlemiştir.

Yönetmelik, hizmet bölgelerinin birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarını zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamında saymazken, zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek olan öğretmenler şu şekilde belirtilmiştir.

Zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenler

Hizmet bölgelerinin; birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlerden;

-Aile birliği veya sağlık mazeretlerinin devam ettiğini belgelendirenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğü, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar ertelenecektir.

-Eşi aday memur olanların zorunlu çalışma yükümlülüğü, eşinin adaylığının kaldırıldığı tarihten bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar ertelenecektir.

-Eşi, 30 Eylül tarihi itibarıyla askerde olanların zorunlu çalışma yükümlülüğü, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar ertelenecektir.

-Başvuruların son günü itibarıyla kendisi veya eşi aylıksız izinli olanların zorunlu çalışma yükümlülüğü, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar ertelenecektir.

-Alanlarında norm kadro olmaması ya da norm kadro açığı olmaması sebebiyle atanamayanların zorunlu çalışma yükümlülüğü, atamaları gerçekleştirilene kadar ertelenecektir.

-Başvuruların son günü itibarıyla son altı ay içinde eş, çocuk, anne, baba veya kardeşlerinden birinin hayatını kaybettiğini belgelendirenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğü, bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar ertelenecektir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.