logo yeni

ÖĞRETMENLER İÇİN ROTASYON ŞARTI 12 YILA ÇIKABİLİR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen7Milli Eğitim Bakanlığının, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik Taslağında yer alan rotasyon uygulaması için aranan 8 yılı 12 yıla çıkarmayı düşündüğü öğrenildi.

Yönetmelik Taslağı Bakanlığın web sitesinde görüşlere açılmış, ardından Kayseri’de düzenlenen bir toplantı ile tartışılmıştı.

Yönetmelik Taslağının en dikkat çeken ve eleştiri toplayan hükmü olan öğretmenlere rotasyon uygulanmasına ilişkin düzenleme konusunda Bakanlık bürokratları tarafından önümüzdeki hafta Bakana sunum yapılacağı öğrenildi.

Yapılacak sunumda rotasyon için 8 yıl şartının 12 yıl olarak değiştirildiği, ancak bu konuda son kararı Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın vereceği öğrenildi. Ayrıca Bakanlığın 12 yıla alternatif olarak, uygulamaya15 yıldan başlayarak kademeli bir geçisin sağlanmasını düşündüğü de belirtiliyor.

Buna göre, 2015 yılında 15 yılını dolduranların 2016 yılında 14 yılını dolduranların, 2017 yılında 13 yılını dolduranların ve 2018 yılından itibaren de 12 yılını dolduranları rotasyona tabi tutulması düşüncesi de bulunuyor.

Yönetmeliğin kesin hallini Aralık ayı içinde alması bekleniyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.