logo yeni

BAĞIRANLARIN ÇAĞRILMADIĞI İDDİA EDİLEN TOPLANTI MECLİSE TAŞINDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

milli-egitim-bakanligiMEB Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağına son şeklinin verilmesi amacıyla yapılan bir toplantıya bazı kişilerin çağrılmadığı ve bu durumun “Bağıranları, sesi çok çıkanları çağırmadık...” şeklinde kamuoyuna yansıdığı iddiasından hareketle, söz konusu toplantıya ilişkin soru önergesi verildi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Mahmut TANAL tarafından verilen soru önergesinde, konuya ilişkin aşağıdaki soruların Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılması istendi:

1-Bakanlığınız tarafından hazırlanan Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı’na son şeklini vermeye yönelik Kayseri’de yapılan/toplantıya kimler davet edilmiştir?

2-Bu toplantıya toplam kaç kişi davet edilmiş, kaç kişi gelmiştir? Davetli sayısının belirlenmesinde hangi kıstaslar dikkate alınmıştır?

3-Bu toplantıya ilişkin olarak Bakanlığınız müsteşarı Yusuf Tekin’in sosyal medya hesabından toplantıya ilişkin olarak; “Bağıranları, sesi çok çıkanları çağırmadık...” yönünde paylaşım yaptığı iddiaları doğru mudur?

4-Bu iddialar doğru ise Bakanlığınız müsteşarının “Bağıranlar ve sesi çok çıkanlardan” kastı kimlerdir?

5-Toplantıya eğitim sendikaları, akademisyenler ve konunun uzmanlarının çağırılmadığı iddiaları doğru mudur?

6-Bu iddialar doğru ise sesi çok çıkanlar ve toplantıda bulunmasından rahatsızlık duyulanlar eğitim sendikaları, akademisyenler ve konunun uzmanları mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.